Jak radzić sobie z emocjami w nerwowych sytuacjach?

Witam nie mogę sobie poradzić z emocjami i nerwami mąż przebywa za granicą zawsze jak wyjeżdża reaguję płaczem jak się kłócimy a nie jest po mojej myśli reaguję złością i atakiem szantażem nie umiem nad sobą zapanować nasze małżeństwo wisi na włosku chcę się zmienić umieć rozmawiać o problemach nie atakować agresją

Dzień dobry,
Doradzałabym psychoterapię par lub podjęcie przez Panią psychoterapii indywidualnej. Zmiana własnej osoby i sposobu reagowania wymaga czasu i dłuższej pracy terapeutycznej. Na szczęście psychoterapia służy właśnie pracy nad sobą i pierwszy ogromny krok już Pani wykonała a mianowicie jest Pani do niej zmotywowana. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani na terapię z mężem lub sama i Pani trudności będą z czasem malały.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/