Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie radzę sobie z emocjami mając 24 lata?

Mam na imię Justyna. Mam 24 lata. Nie mogę poradzić sobie ze swoimi emocjami. Jestem bardzo nerwowa. Zdarza mi się, że wszystko mnie irytuje. Nie umiem poradzić sobie ze swoimi problemami. Chciałabym,żeby wszyscy w domu brali odpowiedzialność za moje decyzje. Często w domu wybucham złością. Nie umiem też pogodzić się z pewnymi rzeczami. Jestem też bardzo wrażliwa, wszystko biorę do siebie. Przejmuje się opinią innych ludzi. Bardzo dużo też płacze, przejmuje się losem innych i sobą. Jestem też nieśmiała, co utrudnia mi kontakty z innymi ludźmi. Przez co cierpię. Nie umiem sobie sama pomóc. Ostatnio też zdarza mi się, że zaniedbane swoje obowiązki, nic mi się nie chce. Bardzo dużo płacze, mam poczucie winy. Nic mnie nie cieszy. Czy powinnam umówić się na wizytę u psychologa. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry,
Sądzę, że wizyta u psychologa to bardzo dobry pomysł i tu zaznaczam iż powinien to być psycholog psychoterapeuta, ponieważ najprawdopodobniej pomocna mogłaby okazać się psychoterapia. Opisany problem wymaga dłuższej pracy terapeutycznej a nie jednorazowej porady przez internet. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i zacznie następować poprawa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

0
Mgr Joanna Szlasa Psycholog
48 poziom zaufania

Dzień dobry Pani Justyno,
objawy, które Pani opisuje są dość złożone i niejednoznaczne. Trudności emocjonalne, nerwowość, złość, brak odpowiedzialności, duża wrażliwość, nieśmiałość, czy częsty płacz mogą mieć różne podłoże. Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, ponieważ specjalista będzie mógł przeprowadzić szerszy wywiad i zebrać informacje niezbędne do zdiagnozowania trudności. Psycholog będzie rozpatrywał te objawy w szerszym kontekście na podstawie zebranego wywiadu. Pomoże też Pani dowiedzieć się więcej o samej sobie i dotrzeć do natury problemu. Czasem sama rozmowa przynosi ulgę, a czasem jest to początek długiego i trudnego procesu terapeutycznego. Zachęcam do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy