Dlaczego 7-latek jest agresywny?

Mam pytanie. Dziecko ma prawie 7 lat. Jest bardzo agresywny i to już posuwa się do bardzo mocnych zachowań typu rzuca we mnie ubliza że zabije ostrym noże gorszych tekstów nie będę przytaczac. Jest dzieckiem opóźniony w rozwoju co najmniej dwa lata. Często też choruje. Dziecko jest pod opieką specjalistów psychiatry neurologa psychologa z badań wyszło że ma zaburzenia emocjonalne jest na lekach ale zbytnio poprawy nie ma. Są dni że jest spokojny a są momenty że jak wpadnie w szał to idzie zwariować. Najgorsze ze najwięcej to ja obrywam. Proszę mi powiedzieć jak dalej postępować z nim bo już nie mam sił.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
z tego co Pani pisze, to syn jest pod opieką specjalistów - psychologa, neurologa, natomiast w przypadku problemów natury emocjonalnej oraz zachowań agresywnych u dziecka w wieku 7 lat zachęcam do zapoznania się z dwoma treningami tj. Trening Umiejętności Społecznych oraz Trening Zastępowania Agresji. W większych miastach prowadzone są zajęciach w tych obszarach. Trening Umiejętności Społecznych ma na celu nauczyć dzieci, jak reagować na swoje emocje, jak komunikować się z innymi, jak rozpoznawać stany emocjonalne. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowej grupie, co pozwala również na nawiązanie interakcji z innymi, dyskutowanie, słuchanie innych czy pracę grupową. Z kolei Trening Zastępowania Agresji służy już stricte nabyciu umiejętności radzenia sobie ze złością oraz wyrażaniu jej w konstruktywny sposób. Celem treningu jest obniżenie poziomu agresji, kontrola jej, modyfikowanie zachowań agresywnych oraz przyswojenie akceptowalnych wzorców zachowań. Metoda ta jest niezwykle pomocna i skuteczna. Zachęcam do rozważenia zapisania Pani syna na zajęcia z treningu umiejętności społecznych oraz treningu zastępowania agresji, ponieważ dają bardzo dobre rezultaty i pomagają wyćwiczyć nowe zachowania.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com