Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzieci autystyczne są z natury agresywne?

Wiele osób myśli, że dzieci autystyczne są szczególnie agresywne i potrafią nagle wybuchnąć złością. Czy w Pani karierze zawodowej często zdarzały się takie przypadki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

To kolejny mit. Agresja ma swoje źródło. Może być nim nadwrażliwość na bodźce, np. dźwięk czy światło, a dziecko nie potrafi inaczej wyrazić swojego lęku, ponieważ nie mówi. Albo dziecko ma jakieś dolegliwości bólowe, np. boli je brzuszek, i też nie umie tego zakomunikować dorosłym. Czasem dzieci są agresywne, bo my potrafimy zrozumieć, czego potrzebują, o co im chodzi. Agresja ze strony dziecka jest wyrazem jego bezradności, wołaniem o pomoc.

Psycholog, wicedyrektor Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Owszem zdarzały jednak agresja często wynika z tego, że dziecko nie potrafi zakomunikować swoich potrzeb. Czasem agresywne zachowania pojawiają się na skutek prowokacji, np w szkole gdy dzieci bez deficytów mówiąc wprost dokuczają dziecku np z zespołem Aspergera.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy