Czy dzieci autystyczne są z natury agresywne?

Wiele osób myśli, że dzieci autystyczne są szczególnie agresywne i potrafią nagle wybuchnąć złością. Czy w Pani karierze zawodowej często zdarzały się takie przypadki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

To kolejny mit. Agresja ma swoje źródło. Może być nim nadwrażliwość na bodźce, np. dźwięk czy światło, a dziecko nie potrafi inaczej wyrazić swojego lęku, ponieważ nie mówi. Albo dziecko ma jakieś dolegliwości bólowe, np. boli je brzuszek, i też nie umie tego zakomunikować dorosłym. Czasem dzieci są agresywne, bo my potrafimy zrozumieć, czego potrzebują, o co im chodzi. Agresja ze strony dziecka jest wyrazem jego bezradności, wołaniem o pomoc.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Owszem zdarzały jednak agresja często wynika z tego, że dziecko nie potrafi zakomunikować swoich potrzeb. Czasem agresywne zachowania pojawiają się na skutek prowokacji, np w szkole gdy dzieci bez deficytów mówiąc wprost dokuczają dziecku np z zespołem Aspergera.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty