Czy dzieci autystyczne wolą żyć w swoim świecie?

Moja znajoma ma dziecko, u którego stwierdzono autyzm. Chłopiec cały czas siedzi sam w pokoju i właściwie do nikogo się nie odzywa. Czy dzieci autystyczne są zamknięte w sobie i nie chcą otwierać się na świat zewnętrzny?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nieprawda. Tak to tylko z zewnątrz wygląda. Takie dzieci bardzo pragną nawiązać kontakt z innymi, ale po prostu nie potrafią, więc ograniczają się do aktywności ukierunkowanej na samego siebie lub przedmioty, a jeśli próbują nawiązywać kontakt, to robią to w sposób nieumiejętny, nie stosując powszechnie przyjętych reguł.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Właśnie ta ich zamkniętość przed światem jest cechą autyzmu. Trudno powiedzieć czy tak wolą bo wynika to z zaburzeń jakie mają. Ten ich świat jest dla nich bezpieczniejszym i takie odizolowanie nie naraża na dodatkowe bodźce, które są dla nich trudne.
Pozdrawiam AM