Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzieci autystyczne wolą żyć w swoim świecie?

Moja znajoma ma dziecko, u którego stwierdzono autyzm. Chłopiec cały czas siedzi sam w pokoju i właściwie do nikogo się nie odzywa. Czy dzieci autystyczne są zamknięte w sobie i nie chcą otwierać się na świat zewnętrzny?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Nieprawda. Tak to tylko z zewnątrz wygląda. Takie dzieci bardzo pragną nawiązać kontakt z innymi, ale po prostu nie potrafią, więc ograniczają się do aktywności ukierunkowanej na samego siebie lub przedmioty, a jeśli próbują nawiązywać kontakt, to robią to w sposób nieumiejętny, nie stosując powszechnie przyjętych reguł.

Psycholog, wicedyrektor Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Właśnie ta ich zamkniętość przed światem jest cechą autyzmu. Trudno powiedzieć czy tak wolą bo wynika to z zaburzeń jakie mają. Ten ich świat jest dla nich bezpieczniejszym i takie odizolowanie nie naraża na dodatkowe bodźce, które są dla nich trudne.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy