Co to jest percepcja społeczna?

Co to jest percepcja społeczna?Co to jest trening percepcji społecznej?

Percepcja społeczna to proces postrzegania innych ludzi. Obserwując innych wnioskujemy o ich potrzebach, intencjach, cechach osobowości, tanie emocjonalnym. Trening percepcji społecznej, to podnoszenie umiejętności prawidłowego rozpoznawania komunikatów niewerbalnych, stanów emocjonalnych, postaw interpersonalnych, oraz rozpoznawania spójności zachowania. O komunikacji interpersonalnej: "Mosty zamiast murów". pod red. Johna Stewarda. Pozdrawiam serdecznie

Percepcja społeczna, to sposób w jaki postrzegamy innych ludzi, poziom empatii oraz to czy potrafimy odczytać w jakim są nastroju, co chcą nam przekazać, jakie są ich potrzeby itp.
Trening percepcji społecznej to trening umiejętności społecznych, czyli poprawnej i efektywnej komunikacji, współodczuwania, "czytania" stanów emocjonalnych innych osób i przekazu pozawerbalnego.

Pozdrawiam serdecznie.