Dłużej tej samotności nie wytrzymam, myślę o samobójstwie. Pomocy! Co mam robić?

Moja sytuacja jest beznadziejna. Nie mam nikogo, nie potrafię nawiazać kontaktu z ludźmi, nie potrafię żartować, śmiać się. Pomocy! Dłużej tej samotności nie wytrzymam.

Witam!

Z każdej sytuacji jest wyjście. Możesz zmienić swoje życie. Czujesz się źle, bo jesteś samotna i nie umiesz/możesz nawiązać kontaktu z innymi. Warto, byś spróbowała wziąć udział w zajęciach, które uczą nawiązywania kontaktu z innymi, rozwijają wnętrze, pozwalają poznać procesy działające w grupie oraz jak sprawnie się komunikować.

Wiele osób ma problemy z kontaktowaniem się z innymi. Jedni unikają ludzi, inni próbują narzucić im swoje zdanie, jeszcze inni gadają bez opamiętania. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny i każdy ma coś do zaoferowania innym.

Popracować na nawiązywaniem kontaktu i utrzymywaniem znajomości możesz na różnego rodzaju warsztatach, treningach i kursach, m.in. na treningu interpersonalnym, komunikacji interpersonalnej, umiejętności społecznych i in. Informacje o odbywających się w Twojej okolicy zajęciach znajdziesz w internecie lub konkretnych poradniach. Możesz spróbować pracy nad sobą i przekonać się, czy zmieni ona Twoje życie.

Pozdrawiam