Jaki jest sens mojego życia?

Myślę sobie czasem nad własnym sensem życia. Nic mi nie wychodzi. Szkoły nie ukończyłem, staram się zrobić to w systemie zaocznym. Mam wrażenie że zawsze gdy kogoś spotykam to jestem dla niego jak osoba zbędna, odczuwam to nawet w rodzinie. Bynajmniej mam takie poczucie. Codziennie czuję się przygnębiony, czuję jakbym nie miał sensu życia. Bardzo dużo czasu przesiaduje przy komputerze, nie mam znajomych. Nie potrafię odżywać się do osób które dopiero poznaje. Wtedy zamieram i nie potrafię się ogarnąć. Nie mam pojęcia co mam ze sobą robić. Piszę taką sklejkę ponieważ nawet nie potrafię ułożyć wszystkiego w kupę. Czuję że codziennie u mnie jest to samo. Nie potrafię się odnaleźć. Mam pustki w głowie. Jestem w dodatku osobą która bardzo szybko się denerwuje. W dodatku gdy się denerwuje potrafię płakać, nie potrafię się powstrzymać. Gdy jest mi smutno również drgam cały i nie potrafię do siebie dojść. Czy to wina depresji czy może nerwicy?

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia psychicznego (NFZ), zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem, poprawi się Pana jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że to co Pan napisał nie jest "sklejką", tekst napisany przez Pana jest dla mnie transparentny i czytelny.
Z relacji Pana wynika, że widzi Pan siebie w szarych tylko barwach
Tak nie może być!
Umiejętności komunikowania się z Ludźmi uczymy się przez całe życie.
Wpływ na samoocenę mają wzorce wyniesione z domu.
Widzimy siebie tak, jak się zwracali do Nas, jak widzieli Rodzice i otoczenie.
I jakie otrzymywaliśmy o sobie informacje zwrotne.

Niestety w szkole nie uczą praktycznych zasad relacji międzyludzkich.
Jak i co należy robić, aby podtrzymywać i pogłębiać kontakty i przyjaźnie z ludźmi.
Nie uczą, że w relacjach z Ludźmi ważne jest bycie sobą, pozwalanie sobie na szczerość i jak ważna jest rozmowa. Istotne jest, żeby mieć taki komfort mówienia, że sobie z czymś nie radzimy, że coś jest trudne, bo w życiu jest różnie.

Na co dzień ubieramy kostium ochronny i prezentujemy się światu w sposób niemalże doskonały, jak to radzimy sobie.
Gdy zamykamy drzwi własnego domu, wówczas dopiero czujemy się sobą- już nie uśmiechamy się, nie ma w Naszych ruchach żywotności…, zamykamy się…
Ten, kto interesuje się tylko samym sobą, nie potrafi docierać do wnętrza innego człowieka,
Jedynie wnikliwe obserwacje siebie i innych ludzi, i poprzez reakcje wzbudzane w nas przez innych pomagają w uzyskaniu wiedzy o człowieku.

Napisał Pan, że nie potrafi Pan rozmawiać z Osobami nowo poznanymi?
Proszę Pana, zachęcam Pana aby wykorzystać optymalnie swój bogaty potencjał twórczy (który jest w Panu!), koncentrując się na sobie, na doskonaleniu siebie (z komputerem trochę się rozstać).
Zachęcam do stałego dokształcania się, im więcej będzie Pan wiedział , tym lepiej zrozumie Siebie i Innych.
- do czytania poradników
- poszerzania wiedzy na temat własnych zainteresowań,
- słuchania inspirujących audycji radiowych i telewizyjnych.
- korzystania z Bibliotek, posiadają bogate zasoby zbiorów, wystarczy tylko się zapisać (gorąco polecam Panu i moim klientom i pacjentom).
- odkrywania swoich hobby i stać się w tym znawcą, poszerzać wiedzę na ciekawiące Pana tematy.
- podejmowania systematycznej aktywności fizycznej, takiej która sprawiłaby Panu przyjemność- uzyska Pan endorfiny i zacznie Pan patrzeć radośniej na Siebie i Innych.
Takie zasoby wiedzy pozwolą Panu na spontaniczne podejmowanie rozmów.
Stanie się Pan pożądanym partnerem do rozmów.

Myślę, że pomocny byłby dla Pana kontakt i praca terapeutyczna z psychologiem,
w ramach NFZ-tu (o skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu) lub skorzystać z konsultacji Poradni Zdrowia Psychicznego/bez skierowania).

Z przesłaniem dla Pana tego, czego Pana teraz najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmai.com