Co zrobić, bo chcę zostać projektantem mody, ale nie widzę sensu mojego życia?

Cześć, mam problem, sam nie wiem co mi jest. Mam wahania nastroju, nie wiem czego chcę, raz jestem wesoły, raz smutny, mam bardzo niską samoocenę, nie mam problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów, jestem osoba odważną, ale od dłuższego czasu wszystko mnie irytuje, nie lubię przebywać w towarzystwie innych osób, faktem jest, że od zawsze kocham samotność, bo pomaga mi rozmyślać. Może to jest wina tego, że jestem, tzn. będę projektantem mody, może się boję, że nic mi w tej dziedzinie nie wyjdzie, sam już nie wiem - jestem zdesperowany nie mam ochoty na nic, nie mam sensu życia. Proszę, a wręcz błagam o jakąś pomoc. W domu nie mam żadnych problemów, normalne kontakty z rodzicami.

Witam!
Lęk przed spełnieniem swoich marzeń może powodować to, że zamykasz się na innych i rozważasz wiele spraw związanych z przyszłością.
W swoim liście opisałeś, jak się czujesz i co myślisz o sobie. Sądzę, że warto popracować nad samooceną i poczuciem własnej wartości. Możesz wpływać na wewnętrzny rozwój poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń i poznawanie siebie. Odpowiednie dla Ciebie ćwiczenia oraz niezbędną wiedzę możesz znaleźć w poradnikach psychologicznych i Internecie. Pomocne mogą także okazać się spotkania z psychologiem lub uczestnictwo w warsztatach i treningach, których tematyką będzie samorozwój, praca nad samooceną i poczuciem własnej wartości oraz relacje z innymi ludźmi.

Pozdrawiam