Nienawidzę szkoły. Co robić? Dłużej już nie wytrzymam

Mam 16 lat, chodzę do 1 kl. LO - nienawidzę szkoły. Codziennie rano kiedy mam do niej iść jest mi niedobrze, a wieczorami kiedy siedzę sama w pokoju myślę tylko o szkole i o upokorzeniach, które mnie jutro spotkają. Obiecuję sobie to, że się zabiję, a od dwóch dni zabieram ze sobą nóż do pokoju i próbuję kaleczyć się w żyły i szyję. Bardzo się boję i już dłużej tego nie wytrzymam.

Witam!

Istnieje wiele możliwości rozwiązania tej sytuacji. Myślę, że nóż i krzywdzenie siebie nie są dobrym wyjściem i nie przyniosą rozwiązania problemów.

Nie napisałaś, co takiego dzieje się w szkole, że boisz się tam chodzić. Sądzę, że przede wszystkim powinnaś porozmawiać o tym ze swoimi rodzicami. Oni mogą interweniować w Twojej sprawi i zmienić Twoją sytaucję. Także zgłoszenie problemów do nauczyciela może dać rezultat. Zastanów się także nad zmianą szkoły. Rodzice mogą Cię przenieść do innej, przyjaznej szkoły.

Także wizyta u psychologa mogłaby być dla Ciebie pomocna. Poradziłabyś sobie z wewnętrznymi problemami, wzmocniła swoją psychikę i nauczyła się radzić w trudnych sytuacjach. Możesz zmienić swoją sytuację. Poproś bliskich o pomoc i postaraj się wspólnie z nimi rozwiązać problemy.

Pozdrawiam