Czybto mogą być początkowe objawy depresji?

Witam, Mam pytanie czy to mogą być objawy początku depresji? Tak się czuje już od bardzo bardzo dawna, między innymi : częsty płacz, wiele myśli o życiu bez sensu, niechęć w robieniu czegokolwiek, ból ciała po przebudzeniu, duża wrażliwość, mały problem potrafi wyprowadzić mnie z równowagi powodując histeryczny płacz, często nie widzę rozwiązania blachego problemu... Juz dawno myślę o psycholog ale zaraz mam parę dni dobrych i udaje że wszystko okej.

Dzień dobry,
Nie mogę w tym miejscu stawiać diagnozy, ale na podstawie opisu wnioskuję, że mogą to być rzeczywiście początki depresji. Depresja jako zaburzenie psychiczne stanowi zespół objawów wykraczający poza powszechnie kojarzony z nią smutek i tu warto zwrócić uwagę na obecność objawów diagnostycznych jak m.in. zaburzenia snu; zaburzenia koncentracji uwagi i pamięci; zaburzenia odżywiania; obniżony nastrój; zaniżona samoocena; pesymistyczne myśli o przyszłości; spadek motywacji do podejmowania codziennych aktywności itd. Sądzę, że wizyta konsultacyjna u psychologa psychoterapeuty to bardzo dobry pomysł w Pani przypadku.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
na podstawie podanego przez Panią opisu nie można jednoznacznie stwierdzić, czy cierpi Pani na depresję. W tym przypadku konieczna jest szersza diagnostyka i wywiad. Ważne, aby dowiedzieć się, jak długo taki stan się utrzymuje, kiedy się pojawia, jakie inne objawy występują. Zachęcam do udania się na wizytę do psychologa, który będzie mógł zdiagnozować problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com