Dlaczego jestem bardzo nerwowa?

Witam od pewnego czasu mam problem. Jestem uczennica ostatniej klasy liceum, od pewnego czasu obawiam się o swoje zdrowie psychiczne. Często mam podwyższony puls, reaguje na wszystko wyjątkowo nerwowo lub obojętnie, bardzo histeryzuje z byle powodu. Miewam stany kiedy nie mam na nic siły ani ochoty, często tez płacze z byle powodu. Ze stresu wbijam sobie paznokcie w ręce żeby się uspokoić. Dzień przed klasówka z chemii dostawałam co chwila załamań nerwowych, nawet nie wiem z jakiego powodu. Nie mam apetytu ani siły na nic. Powoli tracę kontrole nad moimi napadami histerii lub stresu. Jest to wynik stresu czy początek jakiejś choroby psychicznej? Z dnia na dzień robi się coraz gorzej...

Dzień dobry,
Niestety na podstawie samego opisu nie jestem wstanie ocenić, czy to wynik stresu, czy też początki zaburzenia psychicznego. Na podstawie opisu wnioskuję, że przypuszczalnie mogą to być początki depresji. Sądzę, że wskazane objawy nie są specyficzne dla choroby psychicznej i podejrzewam, że jeśli już rozwijać się może zaburzenie jak np. depresja, nerwica. Jest Pani bardzo młodą osobą i niewykluczone również, że przechodzi Pani w tym momencie jakiś kryzys rozwojowy lub nie radzi sobie ze stresem i niekoniecznie muszą to być początki zaburzenia psychicznego. Doradzałabym rozmowę ze szkolnym psychologiem lub wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty/psychiatry. Mam nadzieję, że objawy te okażą się przejściowe u Pani i że to nic poważnego. Podejrzewam, że sporą ulgę mogłyby Pani przynieść rozmowy wspierające z psychologiem lub w razie takiej potrzeby psychoterapia u psychologa psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/