Dlaczego jestem nerwowa po porodzie?

Witam. Mój problem polega na tym że od dłuższego czasu po urodzeniu syna stałam się bardziej nerwowa szybciej się denerwuje nawet bez powodu nie panuje nad tym nawet słownie w zachowaniu też co mam pod ręką to rzucam tym strzaskanie drzwiami siedzeniem sama w pokoju ignorowaniem kto kolwiek jest w pobliżu a co najgorsze są to napady złości kończące się nie odzywaniem nawet parę godzin przeważnie skierowane do partneta. A jak się uspokoje Jets za późno bo boję się podejść do partnera chce ale moja osoba mnie blokuje Zazwyczaj klocomt się bez powodu o byle mała głupotę.

Dzień dobry,
Najprawdopodobniej Pani trudności spowodowane są niewyregulowaną po porodzie gospodarką hormonalną mającą duży wpływ na psychikę oraz być może powiązane są z przeciążeniem opieką nad dzieckiem. Niewykluczone jest także to, że może Pani cierpieć na depresję poporodową i warto żeby wiedziała Pani, że depresji nie zawsze towarzyszy obniżony nastrój, lecz może to być tzw. nastrój dysforyczny (gniewny, pełen złości, irytacji). Jeśli odczuwa Pani taką potrzebę to warto skonsultować się z psychiatrą lub udać się w celu uzyskania wsparcia do psychologa/psychologa psychoterapeuty. Mam nadzieję, że problem ma charakter przejściowy i minie sam lub z pomocą specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/