Dlaczego w środku jestem bardzo smutna?

Ciągle jestem smutna, mam wewnętrzny problem z tym że jestem sekretarka, pomimo tego że każdy w pracy jest że mnie zadowolony. Na zewnątrz jestem uśmiechnięta a w środku ogromnie sumtna niespełniona bez ambicji . Ciągle mam za mało obowiazkow przynajmniej ja tak uwazam. Sama stwarzam sobie problem z niczego i potem rozpamiętuje go godzinami. Nawet jak powiem coś nie tak to mam wrażenie że ktoś ma mnie za totalnie głupia blondynkę.... Nie potrafię sobie z tym radzić.. potem pojawia się drżenie mięśni i płacz.... Co mam robić...

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż pomocna mogłaby się okazać terapia lub krótkoterminowe wsparcie. Niewykluczone, że to początki depresji lub łagodniejszej jej odmiany. Życie w wewnętrznym konflikcie oraz z poczuciem niespełnionych marzeń jest bardzo trudne i może prowadzić do objawów depresyjnych. Z pewnością terapeuta byłby osobą nie tylko dającą wsparcie, ale również pozwalającą na dotarcie do swoich mniej lub bardziej uświadamianych potrzeb oraz zrobienie pierwszego kroku do akceptacji siebie i własnego życia lub przewartościowania pewnych kwestii oraz być może podjęcia decyzji o zmianach. Na ten moment potrzebuje Pani trochę dystansu i spojrzenia na siebie i własne życie z szerszej perspektywy. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży i będzie Pani szczęśliwa.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/