29-latka po próbie samobójczej nie daje sobie rady

Witam mam 29 lat. I jestem po próbie samobójczej (powieszenie się) niestety nie udało się bo siostrze i a mnie znalazła i odciola... Nie mam wsparcia a wrec każdy mówi że moja wina.. Mam dzieci chore syn 3 lata ma epilesje nie daje rady sama z sobą.. Często widzę w śnie swoją śmieć a nawet w dzień i niej myślą

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż bardzo potrzebuje Pani wsparcia oraz być może rozpoczęcia terapii. Powinna Pani także skonsultować się z psychiatrą, gdyż leki pomogłyby podnieść i ustabilizować Pani nastrój oraz zniwelować myśli samobójcze. Niewykluczone, że pomocne byłoby leczenie na oddziale psychiatrycznym zamkniętym lub otwartym (dziennym). Jeśli czuje Pani, że sytuacja podjęcia próby samobójczej może się powtórzyć to warto przedyskutować tą ewentualność z lekarzem, który może wypisać skierowanie. Zastanawia mnie to, co sprawia że ma Pani myśli samobójcze i od jak dawna to trwa. Nie powinna Pani obwiniać się o własne tendencje samobójcze, gdyż każdy człowiek ma prawo do problemów z psychiką. W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że samobójcy robią coś złego bo chcą się zabić. W rzeczywistości są to osoby bardzo cierpiące i potrzebujące zrozumienia i wsparcia. Istnieje taka możliwość, że być może jest Pani obecnie w tak głębokim kryzysie psychicznym, iż nie widzi Pani przyszłości przed sobą ani wyjścia z sytuacji. Warto przeczekać ten trudny czas, gdyż depresja i kryzys nie trwają wiecznie i z dużym prawdopodobieństwem przyjdzie taki moment, że poczuje się Pani lepiej i będzie potrafiła spojrzeć na siebie i własne życie z szerszej perspektywy. Nasz mózg nawet tak funkcjonuje, że nie jesteśmy wiecznie w dobrym lub obniżonym nastroju tylko po czasie przychodzi zmiana. Jest Pani bardzo młoda i Pani dzieci bardzo Pani potrzebują i mam nadzieję, że podjęcie leczenia będzie dla Pani przełomowym momentem ku lepszemu i tego Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/