Dlaczego ciągle myślę, że jestem do niczego?

Chodze na terapie indywidualna juz od 4-5 lat. Nienawidze siebie za to,ze sobie nie radze.Psychicznie jestem wrakiem.Mam 29lat,jestem samotna matka chlopca z autyzmem (9. l).Wszystko jest tylko na moich barkach.Dom,zycie,wszystko. Nie wiem co mialo by mi juz pomoc. Relacje partnerskie takze mi nie wychodza. Jestem do niczego.

Witam, z pewnością sobie Pani radzi. Powinna Pani być z siebie dumna a nie nienawidzieć siebie. Rozumiem, że ma Pani psychoterapię, która nie pomaga. To oznacza, że trzeba zmienić i psychoterapeutę i metodę.
Pozdrawiam ciepło

Witam, jeżeli psychoterapia nie przynosi oczekiwanych efektów warto zastanowić się nad tym z terapeutą, nad zmianami które trzeba wprowadzić, osoby z którą Pani pracuje. Czuje się Pani samotna, obciążana obowiązkami. Proszę się zastanowić czy nie poszukać grupy osób, wsparcia które borykają się z podobnymi problemami, np.: http://mamaniejestsama.pl/
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Życie w warunkach ciągłego stresu rodzicielskiego, poważne
obciążenia związane z ciągłą i długotrwałą opieką i wychowaniem
dziecka, a przy tym masa jeszcze innych obowiązków oraz brak
odpowiedniego wsparcia skutkuje utratą sił psychicznych i fizycznych
i może wywołać poczucie bezsilności, frustrację i przygnębienie.
Jednak odpowiednio dopasowana psychoterapia powinna
pomóc Pani odzyskać równowagę wewnętrzną, poczucie własnej
wartości oraz wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
a to z kolei powinno zaowocować podniesieniem jakości
Pani funkcjonowania psychicznego i umiejętnością radzenia
sobie z pasmem codziennych wyzwań i trudności.
Jeżeli uważa Pani, że terapia nie przynosi pozytywnych
rezultatów, to proszę pomyśleć o zmianie terapeuty.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie jest Pani do niczego tylko zbyt wiele problemów się nałożyło. Już samo to, że wychowuje Pani dziecko autystyczne jest wyzwaniem życiowym. Terapia, na którą Pani chodzi troszkę za mało przynosi efektów skoro przez pięć lat nadal myślenie o sobie nacechowane jest niską samooceną. Może warto coś zmienić. Konieczna jest też grupa wsparcia dla rodziców dzieci autystycznych. Warto czasem spotkać kogoś w podobnej sytuacji i wymienić doświadczenia.
Proszę się nie poddawać, ktoś kto zmaga się z zaburzeniami swojego dziecka jest wielki.
Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu