Dlaczego jestem wykończona swoim życiem?

Witam.Mam 21lat.Od dziecka ojciec znęcal się nade mną psychicznie.bylam pod opieką psychiatry.Skonczylam szkole i zaczęłam prace.Ale niestety mieszkałam z rodzicami.mama była ciągle za granicą za chlebem.Teraz mam narzeczonego,dziecko w drodze. A ja dalej u rodziców..ojciec znęcal się dalej nade mną psychicznie a jedyne wsparcie które słyszę to żeby się nie odzywać nie zwracać uwagi.a jak juz płacze z bezsilności to słyszę przesadzasz.wyprowadzam się dopiero za parę miesięcy. Nie mam już siły jestemwykończona

Historia Pani życia jest naprawdę bolesna. Trudno się dziwić, że odczuwa Pani przygnębienie, zrezygnowanie i poczucie bezsilności. Sytuacja dalszego zamieszkiwania z ojcem podczas gdy jest Pani w ciąży nie przysparza z pewnością dobrych odczuć. Proszę porozmawiać z narzeczonym czy nie mogliby Państwo już teraz zamieszkać razem. Tak naprawdę to jego wsparcia najbardziej Pani teraz potrzebuje. W przyszłości, kiedy Pani stan się nieco unormuje poleciłabym podjęcie psychoterapii. Sam wizyty u psychiatry często nie rozwiązują głębiej tkwiących problemów. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Sytuacja. o której Pani napisała, trwa już długo i nie było w Pani życiu wsparcia, zrozumienia, domniemam, że mogła się Pani czuć samotnie.
Jako Dziecko była Pani zależna od swoich Rodziców, teraz jest Pani na etapie tworzenia swojej Rodziny, zauważa Pani, że relacje z Rodzicami nadal są takie, jakie były..
Rodziców Pani nie zmieni, może Pani zacząć zmienić swoje nastawienie do pojawiających się codziennych wydarzeń.
Ucieszyło mnie, że wkrótce się Pani wyprowadzi, by żyć po swojemu.
Potrzebuje Pani pomocy psychologicznej, proszę nie czekać.
Polecałabym, żeby wykorzystała Pani ten czas dla siebie i umówiła się na taką zwyczajną rozmowę z psychologiem, żeby potrafiła Pani zadbać o siebie i swoje potrzeby, na tyle, na ile jest to obecnie możliwe...

Nie napisała Pani o Mamie...
Nie mam info o Pani Narzeczonym, czy czuje się Pani przez Niego wspierana?
Czy jest obecny w Pani codzienności, bo to też ma znaczenie dla Pani samopoczucia.

Życzę Pani tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, rozumiem że jest Pani w trudnej sytuacji, ojciec się nad Panią znęcał, nie okazuje Pani nikt zrozumienia, chce już Pani się uwolnić, ale wyprowadza się dopiero za kilka miesięcy. Zabrzmi to banalnie, ale powinna Pani ograniczać stres, warto zastanowić się jakie ma Pani możliwości w tej sytuacji. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Może Pani szybko uzyskać pomoc bezpłatną korzystając z ośrodka interwencji kryzysowej, lub telefonu zaufania np.: http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Źródłem Pani frustracji, dyskomfortu, problemu z kontrolowaniem
własnych emocji oraz poczucia bezsilności i psychicznego wykończenia,
są przykre, a właściwie traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam
normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary
egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Przykrości, które Panią spotkały odcisnęły w Pani duszy piętno,
przyniosły wiele trudności i cierpienia.
Jednak przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić,
nie ma więc sensu roztrząsanie jej bez przerwy, gdyż w ten sposób
traci Pani teraźniejszość a tym samym uniemożliwia Pani sobie
budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się” ze zmorami przeszłości.
Trudno jednak jest samej uporać się z takim problemem.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, zdobyć umiejętność
kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem,
a także pogodzić się z przeszłością i rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl