Poczucie winy za błędy z przeszłości

Witam.Popelnilam wiele błędów w przeszłości Zniszczylam związek dobry, zaniedbałam edukację i prace, zdrowie. Do dzis nie moge poradzic sobie z poczuciem winy zA bledy I zyc terazniejszoscia.Bardzo zalezalo mi na tym co stracilam. Ciezko mi odbudowac stracone rzeczy I pogodzic z nieodwracalnym. Jak zyc z tym co poniszczylam? Dziekuje zA odpowiedz bardzo

Witam
Przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić, nie ma więc sensu
roztrząsać jej bez przerwy, gdyż w ten sposób traci Pani teraźniejszość
a tym samym uniemożliwia Pani sobie budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość. Wiem, czasami trudno oderwać się
od przeszłości, zwłaszcza gdy stała się ona sposobem bycia.
Najskuteczniejszym sposobem uporania się z przeszłością
jest psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, nie da się zmienić przeszłości, można jedynie w miarę możliwości naprawić stare błędy, przeprosić osoby które się zraniło i inaczej budować teraźniejszość. Pomocna może okazać się psychoterapia. Pozdrawiam.

Witam Panią. Mamy do dyspozycji trzy perspektywy: przeszłość, przyszłość i teraźniejszość. Już Pani czuje co oznacza bycie w przeszłości. Jest Pani narażona na przeżywanie silnych, nieprzyjemnych uczuć, których nie może Pani zmienić bo dotyczą wydarzeń, które już miały miejsce. Kiedy żyjemy przyszłością czasem jesteśmy narażeni na lęk bo nie wiemy co się wydarzy. Moim zdaniem potrzebuje Pani bardziej zwrócić uwagę na perspektywę "tu i teraz" (na teraźniejszość). Kiedy jest Pani w przeszłości umyka to co jest teraz. Do takiej zmiany może Pani potrzebować fachowej pomocy. Pozdrawiam Panią