W jaki sposób uzyskać sens życia?

Chcialabym wiedziec czy taka moja osobowosc czy tez czynniki doprowadzily do tego kim jestem mam 22l.kiedy bylam dzieckiem mialam troche ciezko.rodzicow nie bylo stac na nic z tego powodu dzieci smiali sie ze mnie siedzialam sama w lawce przez to czulam sie nieszczesliwa nic mnie sie nie chcialo na niczym mi nie zalezalo jak poszlam do zawodowki troche sie zmienilo mialam towarzystwo choc ciagle czulam ze nie ma nic sensu.Teraz jestem juz dorosla i ciagle tak czuje mam wrazenie ze co bym nie to

Witam. Proponuję podjąć pracę nad sobą poprzez terapię,aby przepracować te trudności egzystencjalne,podnieść samoocenę i odnaleźć sens życia oraz radość z bycia tu i teraz. Pozdrawiam Anna Szyda

Witam
Źródłem Pani frustracji, dyskomfortu
oraz poczucia braku sensu życia jest
zapewne Pani niska samoocena
i przykre doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne doświadczenia
z przeszłości uniemożliwiają nam
normalne funkcjonowanie.
Jednak przeszłości w żaden sposób
nie zdoła Pani zmienić,
nie ma więc sensu roztrząsanie jej
bez przerwy, gdyż w ten sposób traci Pani
teraźniejszość a tym samym uniemożliwia
Pani sobie budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu
ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Wiem, czasami trudno oderwać się
od przeszłości, zwłaszcza
gdy stała się ona sposobem bycia.
Poza tym nieadekwatna samoocena,
i brak wiary w swoje możliwości,
też negatywnie wpływają na wszystkie
obszary Pani funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pani również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do psychoterapii, podczas
której leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Na szczęście z Pani trudnościami można sobie poradzić. Trzeba tylko pozbyć się fałszywych kodów zapisanych w Pani podświadomości, bo to one właśnie komplikują Pani życie, przynoszą lęk, destrukcję, depresję i choroby. Warto poznać te prawidłowe, wtedy życie staje się proste i dobre, zyska Pani siłę i poczuje, że robi krok na przód. Wtedy oczywiście życie podsuwać będzie Pani nowe zdarzenia, które będą miały sprawdzić czy rzeczywiście jest Pani pewna, że tego chce. I czy naprawdę wierzy Pani w to, co twierdzi.

Tu niezwykle pomocna okazuje się pomoc psychologa, psychoterapeuty. Proszę o taką pomoc dla siebie zadbać. I proszę pamiętać, że ta to tylko moment próby, to szansa przestąpienia dalej, o szczebel wyżej we własnym rozwoju.

Z pozdrowieniami!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl