Polecam podjąć jak najszybciej terapię poznawczo-behawioralną, która pomoże pani wzmocnić pewność siebie i samoocenę, a takze pozwoli walczyć z nadmiernym stresem oraz lękiem społecznym. Jeżeli od czasów szkoły "samo nie przeszło" to są nikłe szanse, że teraz - bez pomocy specjalisty - tak się stanie. Im szybciej zgłosi się pani po pomoc, tym szybciej pozbędzie się problemu. Pozdrawiam.
Proszę nie czekać, tylko próbować umówić się na psychoterapię. Szkoda Pani zdrowia i upływającego czasu, który mogłaby Pani poświęcić na cieszenie się i po prostu ŻYCIE. Domyślam się, że towarzyszy Pani ogromne cierpienie związane nie tylko z tym jak się Pani czuje, ale też wynikające z tego, że udaje Pani, że nic się nie dzieje. Trudno jest być z kimś blisko, kiedy ciągle trzeba mieć na twarzy maskę. Psychoterapia pomoże Pani uwolnić się od niej i zacznie Pani żyć i być autentyczną,szczęśliwą kobietą, taką jaką Pani zasługuje być, zacznie także Pani odczuwać swoją wartość. Owszem, nie będzie to proces ani łatwy ani krótki, ale warty zachodu. Powodzenia.
Witam Panią. W Pani opisie najbardziej zwracają moją uwagę: uczucie pustki, brak sensu życia i niskie poczucie własnej wartości. Jestem przekonany, że ważnym aspektem sensu naszego życia jest to jakie zajmujemy w nim (naszym życiu) miejsce swoją osobą. Możemy mówić o związku przyczynowo-skutkowym. Trudno będzie nadać sens życia osobie, która ma niską samoocenę (niskie poczucie własnej wartości). Wówczas może się pojawić uczucie pustki. Dodatkowo Pani doświadczenia z ludźmi (kiedy pojawia się krytyka i stres) jakby potwierdzały Pani samoocenę i poczucie własnej wartości. Moim zdaniem warto zidentyfikować źródła opisywanych przez Panią trudności (np. zaniżone poczucie własnej wartości). Czasami stoją za nimi doświadczenia z przeszłości. Polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Uczucie pustki i braku sensu w życiu – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak radzić sobie z brakiem sensu życia? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Gdzie szukać sensu życia? – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Uczucie pustki w życiu – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- W jaki sposób uzyskać sens życia? – odpowiada Mgr Anna Szyda
- Uczucie smutki i pustki – odpowiada Mgr Dorota Babrzymąka
- Co powoduje uczucie pustki, niskie poczucie wartości, płaczliwość i bycia gorzą? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Silny stres a uczucie braku myśli – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Brak sensu życia u 18-latki – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Brak sensu życia u 18-latka – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz