Poszukiwanie sensu życia przez nastolatkę

Witam, Mam 18 lat i od ponad poltora roku bie jestem w stanie znalezc sensu zycia... bardzo sie staram, aby nie tracic nadzieji, jednakze kiedykolwiek zbiore się na odwagę, aby porozmawiac o tym z ludźmi z mojego otoczenia, jedyne co słyszę, to że jestem negatywna. Wszystko wydaje mi się bezsensowne i bez celu. Jedyne co robiłam całe życie to starałam się uszczęśliwić wszystkich dookoła siebie, będąc przy tym nieszczesliwa, a jak juz robie cos co uszczesliwia mnie, spotykam sie z duza krytyka.

Warto zgłosić się do psychologa. Nie tylko w kontekście pełnej diagnostyki, ale także możliwości przyjrzenia się emocjonalnym i osobowościowym źródłom trudności, a dalej możliwościom zmiany. Specjalista wesprze, pomoże odzyskać wiarę w siebie i ludzi, a także pracować nad poprawą relacji interpersonalnych.

Dzień dobry, trudno udzielić pani prostej porady w tym miejscu, dlatego zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Dlaczego uszczęśliwiała pani ludzi całe życie, kiedy pojawiło się poczucie braku sensu życia, co ten brak sensu dla pani oznacza - na wszystkie te pytanie warto porozmawiać ze specjalistą. Pozdrawiam.

Witam,

Podobnie jak przedmówcy, i ja zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą, a być może i podjęcia psychoterapii. Najlepiej jeśli wszelkie wskazówki i pomoc będzie mogła się opierać na jak najbardziej pełnym i całościowym rozumieniu tego co Pani przeżywa i co dzieje się w Pani życiu - a to z kolei nie jest możliwe poprzez serwis internetowy. Po pomoc może się Pani zgłosić między innymi do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do prywatnych gabinetów psychoterapeutów.
Proszę się nie poddawać i zadbać o siebie

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Najważniejsze co moim zdaniem wynika z Pani opisu to potrzeba uzyskania równowagi. Z jednej strony ważne są dla Pani relacje z innymi osobami z drugiej strony chciałaby Pani nie tracić siebie z pola uwagi. Być może Pani otoczenie przywykło do tego, że spełnia Pani ich oczekiwania i zaspokaja potrzeby. Kiedy postanowiła Pani zająć się sobą i swoimi potrzebami odebrali to negatywnie. To bardzo trudne dla Pani doświadczenie z pewnością może negatywnie wpływać na Pani samopoczucie i samoocenę. Obawiam się, że nie dokonam tu odkrycia. Potrzebuje Pani bezpośredniego kontaktu z psychologiem, który pomoże Pani wypracować balans pomiędzy ważnością siebie a ważnością innych. Moim zdaniem to co obecnie dzieje się z Pani samopoczuciem może być dowodem, że to pora na sięgnięcie po pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/