Jak pozbyć się przeszłości?

Jak pozbyc sie przeszlosci,mam wrazenie ze nie moge skupic sie na przyszlosci bo ciagle przeszkadza i wplywa na mnie moja przeszlosc.Dodam ze nie chce korzysta z terapi bo ciezko jest mi sie otworzyc.

Witam
Przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić.
Nie ma więc sensu roztrząsać jej bez przerwy,
gdyż w ten sposób traci Pani teraźniejszość
a tym samym uniemożliwia Pani sobie
budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu
ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Wiem, czasami trudno oderwać się od przeszłości,
zwłaszcza gdy stała się ona sposobem bycia.
Wiem, że bolesna przeszłość, którą przeżywa
Pani każdego dnia na nowo jest trudna do zniesienia.
Jednak, żeby Pani pomóc, trzeba poznać naturę
problemu i dotrzeć do jego źródła.
Niestety, tego nie można zrobić drogą elektroniczną.
Zachęcam Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem uporania się
z przeszłością.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Niestety przeszłości nie da się pozbyć. Domyślam się, że w Pani przeszłości mogły mieć miejsce wydarzenia, które chciałaby Pani wymazać. Jeśli one miały charakter traumatyczny będą wracać bo mają swoją siłę. Natura tych sytuacji jest taka, że nie pasują one do żadnych innych, które mają miejsce w naszym życiu. Potrzeba specjalisty, który pomoże Pani znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w całej puli Pani doświadczeń. Trudność z otwarciem się może mówić o poziomie Pani poczucia bezpieczeństwa. To wymaga czasu i odpowiedniej uwagi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/