Silne poczucie winy po zdradzie

Zdradzilam meza kilka lat temu,nie radze sobie z poczuciem winy,przerasta mnie to proste codzienne obowiazki sa nie do wykonania,zle spie,mam ogromne stany lekowe maz wydaje sie lepiej znosic ta sytuacje.Biore antydepresanty.sprawa-zdrada miala miejsce 5 lat temu przyznalam sie strasznie to wtedy przeylam,minelo kilka lat i ja znowu to przezywam jak to bylo 5 lat temu,dlaczego?

Pozdrawiam i choć zalecam zawsze psychoterapię bezpośrednią mogę zaoferować pomoc przez skype'a.

Dzień dobry,

pisze Pani, że poinformowała o zajściu męża i wszystko wskazuje na to, że Pani wybaczył. Jednak wybaczenie samemu sobie to zupełnie inna kwestia. W drodze do osiągnięcia tego może zdecydowanie pomóc Pani psychoterapeuta. W takcie pracy ze specjalistą, będzie Pani miała okazję poznać lepiej siebie, zaakceptować a także przyjąć odpowiedzialność za to co się stało, a w efekcie dokonać w sobie zmiany.

Być może warto rozważyć udanie się na terapię małżeńską? Umożliwiłoby to zarówno Pani jak i Pani mężowi szczerą rozmowę na temat tego co zaszło, jakie ma to wpływ na codzienne życie małżeńskie każdego z małżonków, wypracować sposoby na ruszenie dalej, z przeszłości wyciągając po prostu lekcję na przyszłość… Ta sytuacja na pewno wiele Panią nauczyła, Pani małżeństwo wciąż trwa, więc może warto zastanowić się nad tym, co mogą Państwo zrobić, żeby nie pozwolić błędom przeszłości zniszczyć Państwa teraźniejszość i przyszłość.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel