Co mogę zrobić, gdy napadają mnie bardzo złe myśli?

Nie radzę sobie. Ze sobą. Na wstępie zaznaczę, że jestem już umówiona do psychologa. Po raz kolejny. Poszukuję pomocy, gdyż nie radzę sobie sama ze sobą. Miesiąc temu straciłam swojego kochanego psa, nie mam za bardzo znajomych więc teoretycznie zostałam sama ze wszystkim. Jednak chodzi tu o mój związek. Przez swoje problemy, negatywność i agresję, oraz ciągły smutek rujnuję relację z osobą, którą kocham. Na wszystko narzekam, nie wiem co mam zrobić żeby zaznać SPOKOJU. Tak, spokoju, bo o to mi tu chodzi. Gdybym zaznała spokoju, a nie, że ciągle się trzęsę, stresuje, martwię. Nie daje rady. Uczyniłam ten związek TOKSYCZNYM. Nie chcę stracić swojego partnera, zwracam się o pomoc. Jak ja mam zaznać spokoju, jak mogę się uspokoić. Co mogę zrobić, gdy napadają mnie bardzo złe myśli, i zaczynam się trząść ze stresu/płakać?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że jestem pełna uznania Pani wglądu, co dzieje się
u Pani i z Panią oraz w relacji i że szuka Pani dla siebie skutecznego
rozwiązania w poradzeniu sobie z wyzwaniami w relacji.
I słusznie!

Ucieszyło mnie, że jest Pani umówiona (po raz kolejny) z Psychologiem, pod okiem którego wypracuje Pani umiejętności radzenia sobie z niepokojącymi Panią doznaniami.

Z Pani relacji wynika, że doświadcza Pani poczucia samotności, nie ma Pani na ten czas bliskiej osoby, z którą mogłaby Pani podzielić się swoimi uczuciami, obawami, wątpliwościami.
Tak, jak sama Pani napisała, że "została sama ze wszystkim".

Przez samo podzielenie się już z bliską/zaprzyjaźnioną Osobą swoim problemem, powoduje, że ten problem ma już mniejsze znaczenie emocjonalne.
Dlatego dla kondycji psychicznej (każdego) Człowieka tak ważne jest
(umiejętne!) dzielenie się, zwierzanie oraz wyrażanie swoich uczuć/emocji.

Zapytała Pani, co zrobić by poczuć spokój?..., jest to jak najbardziej
możliwe w pracy terapeutycznej psychologicznej, do czego mocno Panią zachęcam.

Z przesłaniem dla Pani radości i tego wewnętrznego spokoju,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605