Pretensje do męża i dziecka

Mam męża i córeczkę bardzo ich kocham.ale zatruwam im życie.Mam ciągłe pretensje i mnie wszystko wkurza. Czasem sama ze sobą nie daje rady.Najgorsze jest to że krzyczę jak coś jest nie tak.Wiem ,że nie powinnam tak ale to jest silniejsze ode mnie.

Witam, powody rozdrażnienia mogą być różne, na przykład wynikać z zmęczenia. Długotrwały stres, przemęczanie powodują, że trudniej zapanować nad impulsywnymi reakcjami. Proszę się jednak zastanowić czy takie ataki złości i pretensji to jest coś, co często się Pani zdarza w stosunku do najbliższych? Czy one się z czasem nasilają? Jak Pani odpoczywa i dba o swój komfort psychiczny? Może warto zastanowić się nad psychoterapią i przy wsparciu terapeuty przyjrzeć się co wpływa na Pani reakcje. Psychoterapia pomaga zrzucić z siebie ciężar frustracji i znaleźć inny sposób na radzenie sobie z sytuacjami wkurzającymi. Powodznia

Napięcie emocjonalne, drażliwość to często sygnały, że coś w naszym życiu jest nie tak, jakieś potrzeby i oczekiwania nie są realizowane, a to rodzi frustracje, poczucie bezsensu, beznadziejności , obniżenie nastroju itp. To sygnał, że potrzebujemy jakiejś zmiany.
Może warto spotkać się z psychologiem i popracować nad poczuciem wartości, samoocena, poczuciem pewności siebie, wartości, celu, sensu życia ?