O czym może świadczyć napięcie brzucha i w okolicach żeber oraz drżenie rąk i nóg w stresujących sytuacjach?

Jestem bardzo nieśmiałą, cichą i skromną osobą ale z pozytywnym patrzeniem na świat, dość dużo uśmiecham się i czerpię radość z życia. Mam niską samoocenę, nie wieem skąd u mnie wzięła się jeśli przez każdego jestem doceniana. To mój opis osobowości. Teraz przedstawię problem jaki mam. Trwa to od 3 lat i ciągnęło się to przewlekle. Z czasem coraz bardziej nasilały mi się objawy i teraz jest najgorzej. Nie potrafię zapanować nad stresem, czuję ogromne napięcie w środku brzucha, okolice żeber, trzęsą mi się ręce i nogi. Gdy organizm nie wytrzymuje to wysyła impuls w postaci drgawek albo trzęsienia się. Kiedyś reagowałam w ten sposób naprawdę na stresujące sytuacje, teraz normalnie w każdej minucie życia mi to towarzyszy a najbardziej przy ludziach ... Badania krwi wyszły pozytywnie . Co może mi dolegać i jaak to leczyć ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Ucieszyło mnie, ze poszukuje Pani dla siebie pomocy specjalistycznej.
Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na odpowiedź Pani organizmu na przewlekający się stres.
Zalecałabym, by skontaktowała się Pani z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu celem
diagnostyki oraz wdrożenia leczenia psychoterapeutycznego.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do nabycia umiejętności/praktykowania technik relaksacyjnych/medytacyjnych./kontemplacyjnych.

Z życzeniami dla Pani pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0

Szanowna Pani,

poczucie własnej wartości, kształtuje się w procesie socjalizacji. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Wskazana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz:
1)Czy doceniasz siebie?
2)Czy lubisz siebie?
3)Czy akceptujesz swoje zachowanie?
4)Jaka jest twoja skuteczność?
5)Czy masz poczucie własnej godności?
6)Jak widzisz siebie?
Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Mogą pojawiać się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy. Wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy - poprawi się Pani funkcjonowanie społeczne oraz ustabilizuje się Pani samoocena, co wpłynie na dobrostan psychiczny. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty