Pretensje w związku i wychowywanie dzieci

Dzien dobry.jak sobie radzic z zona ktora ma ciagle pretensje do mnie o wszystko mamy 6 letnie dziecko ja prosze zone zeby tylko nie podnosila glosu na nie a jej ciagle cos nie pasuje to zle sie ubierze to zas jest balaganma manie porzadku najlepiej kiedy calymi dniami sie nie widzimy bo przynaj niej nie ma sie czego czepiac ja nie mage podjac zadnej decyzji poniewaz wszystko jest negowane pna wszystko wie nnajlepiej z dzieckiem tylko odrabia lekcje

Mam wrażenie, że dziecko jest tylko "tematem" natomiast problem leży gdzieś głębiej w relacji- w braku porozumienia, chęci współpracy, być może także poczuciu zaufania, bliskości i zaangażowania. Oprócz tego, że są Państwo rodzicami, jesteście także małżeństwem. Jesteście także dla siebie. Jeśli trudno o rozmowę, mówienie o swoich przekonaniach, wartościach, potrzebach i oczekiwaniach, jeśli brakuje bliskości, szacunku dla siebie, czułości wobec drugiej strony, to często dołącza rozczarowanie ze związku, frustracja, poczucie odrzucenia, a także złość. Stąd rodzą się konflikty zastępcze. Może warto skorzystać z terapii małżeńskiej?

Witam
Proszę rozważyć możliwość skorzystania z pomocy psychologa.Będziecie mogli państwo przepracować wzajemne relacje w bezpieczny sposób
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak