Odmienne zdanie rodziców i jego wpływ na wychowanie dziecka

Jaki wpływ ma dziecko jeżeli ma szlaban na telewizję, a ojciec dziecka pozwala mu oglądać telewizję? Dziecku nie smakuje obiad a tata kupuje mu gotowe jedzenie jakie życzy sobie syn. Kupuje mu prezenty na imieniny, urodziny, pod choinkę mówiąc, że to od tatusia. Ja nie pracuję zajmuję się domem i synem więc nie stać mnie na kupowanie mu prezentów. Syn opowiada swoim kolegom, że dostaje prezenty od taty ,a od mamy nie dostaje nic. Dziecko mówi , że tata jest dobry bo mu na wszystko pozwala

Jeśli sprawy zaszły już bardzo daleko- może warto skorzystać z pomocy psychologicznej dla par i małżeństw?

Witam
Te wszystkie doświadczania są dla dziecka bardzo trudne, inaczej mówiąc wyczerpujące - syn Państwa nie zna zasad panujących w swoim domu, ciągle zgaduje kto tym razem wygra ; mama czy tata. To zupełnie naturalne, że jako inteligentny młody człowiek korzysta kiedy może - ogląda telewizję pomimo zakazu. Proponowałabym żeby najpierw Państwo spróbowali wspólnie ustalić zasady dla waszej rodziny a potem egzekwowali je wspólnie od syna i nawzajem od siebie - do tego potrzebna jest otwarta komunikacja no i dobra wola.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam
Powinniście Państwo porozmawiać o tym ze sobą i ustalić wspólne, zgodne zasady postępowania wobec syna, To będzie tylko z pożytkiem dla procesu wychowania.
Myślę, że warto ,abyście przyjrzeli się waszym wzajemnym relacjom. Być może prezentowane przez Pani męża zachowania wynikają z braku akceptacji faktu że Pani nie pracuje?
Możecie Państwo skorzystać z pomocy psychologa
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak.