Jak pomóc synowi uzależnionemu od narkotyków

Witam , mam syna ,który 2 lata palił dopalaczę , wyszedł z tego lecz 3 miesiące później zaczął brać narkotyki , w tym dożylnie bierzę amfetaminę lub dopalaczę, nie wiem co mam robić jak mu pomóc? proszę o pomoc , jak zrobić detox w domu , bo mój syn nie chcę iść na detoks , dlatego chciałabym zrobić detoks przymusowy w domu .

W tego typu sytuacjach konieczna jest pomoc specjalistów.
Jeśli chce Pan zmotywować syna do leczenia, warto postawić mu jasne granice i oddać odpowiedzialność za uzależnienie (czyli np nie pokrywać jego rachunków, nie wykonywać za niego obowiązków, ustalić jasne zasady panujące w domu i konsekwentnie ich przestrzegać, a za naruszenia ustalonych norm konieczne będzie ponoszenie ustalonych konsekwencji itp). Inaczej mówiąc zachęcam na początek do zmiany swojej postawy, która ma szansę zmienić funkcjonowanie syna. Może warto skorzystać z pomocy ośrodka terapii uzależnień- świadczona jest tam tez pomoc dla rodzin osób uzależnionych. Praca z psychologiem pomoże Panu być asertywnym, konsekwentnym, stosującym jasna komunikację itp a to pozwoli poradzić sobie z problemem uzależnienia w rodzinie.

Dzień Dobry Panu,

Domniemywam, że Pana Syn jest pełnoletni.
Jeśli tak, to nie może Go Pan zmusić do leczenia.
Choć nadal potrzebuje Pana uwagi, wsparcia i miłości...

Może Pan jedynie zachęcać Syna do leczenia, być może warto byłoby znaleźć z Synem wspólną pasję, która byłaby Waszym "wspólnym mianownikiem", co poprawiłoby w sposób znaczący Wasze relacje?

I zamiast koncentrować się nad "przymusowym detoksem" postawić na pogłębienie relacji z Synem?

Chcę Panu powiedzieć, że zawsze jest przyczyna czegoś i skutek..

Życzę Panu tylko dobrych relacji z Synem,
Irena Mielnik-Madej