Jak pomóc synowi uzależnionemu od amfetaminy?

witam mam 24 letniego syna obecnie jest zagranica dowiedzialam sie ze zazywa amfetamine od jakiegos czasu mlodsi synowie ktorzy sa znim mowia ze jest zle z nim ma jakies zapasci i cos tam jeszcze prosze mi doradzic co robic ;-(

Lek. Krzysztof Szmyt

Wita, zalecam szczerą rozmowę z synem oraz udanie się do Poradni Leczenia Uzależnień najbliższej Państwa miejsca zamieszkania. Pozdrawiam

Po pierwsze syn musi chcieć przyjąć pomoc - jest pełnoletni - więc decyduje sam o sobie. Po drugie niezbędna jest pomoc specjalisty - w jego przypadku może być trudność ze względu na pobyt poza granicami kraju. Bracia mogą motywować syna do powrotu do kraju i podjęcia psychoterapii, która w przypadku uzależnienia od narkotyków trwa od roku do dwóch lat. Być może syn ma na tyle opanowany język i posiada ubezpieczenie na terenie kraju, w jakim się znajduje? To umożliwi mu możliwość leczenia w miejscu, gdzie obecnie przebywa. W przypadku zapaści synowie powinni powiadomić pogotowie - może to będzie początek, do leczenia.