Trudności z nawiązaniem więzi z ludźmi

Witam,nie umiem nawiązywać więzi z ludźmi.Chyba nie czuję takiej potrzeby.Nawet z rodziną nie jestem szczególnie związana.Czasami przeraża mnie ten fakt i osądzam siebie jako osobę pozbawioną wyższych uczuć.Czy to po prostu taki charakter ,czy może jakaś niezdolność/ułomność ?Pozdrawiam.

Proszę Pani,
Niewątpliwie ludzie różnią się między sobą pod względem zapotrzebowania na kontakty z innymi. Tak więc, jeśli tak by było, że nie odczuwa Pani silnej potrzeby, nie byłoby w tym nic niepokojącego. Warto jednak zwrócić uwagę, że bliskie związki są jedna z najbardziej szczęściodajnych spraw. Trzeba się zastanowić, czy ten brak potrzeby nie jest powodowany np. lękiem przed innymi. Gdyby tak było można skorzystać z konsultacji z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam
Jako ludzie różnimy się między sobą jeśli chodzi o potrzebę kontaktu z innymi, bliskości, siłę przeżywania w relacjach. Jedni nie potrafią obyć się bez towarzystwa, obecności drugiego człowieka, odczuwania bliskości emocjonalnej. Inni najlepiej czują się z dala od ludzi. Sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa w gabinecie. pozwoli to Pani bliżej przyjrzeć się swojemu problemowi, zrozumieć dlaczego tak jest i albo zaakceptować swoją niewielką potrzebę ( bliskości emocjonalnej), albo popracować nad zmianą.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak