Diagnoza ADHD u dziecka

Witam mam mała 2 letnia córeczkę. Jest ona bardzo nie spokojna. Cały czas biega i rozrabia. Czy to jest ADHD ? Jak to sprawdzić?

Proszę Pana,
Nadużywa się terminu ADHD. Pana córeczka jest właśnie w fazie rozwoju, w którym cieszy się możliwością eksplorowania otoczenia. Wysoka aktywność nie jest niczym niepokojącym. Ale jeśli niepokoi się Pan, można skorzystać z konsultacji z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

U dwuletniego dziecka nikt raczej nie zaryzykuje diagnozy ADHD, to za wcześnie, dziecko ma prawo być ruchliwe i aktywne. Jeśli jednak potrzebuje Pan porady specjalisty, polecam diagnozę pod kątem integracji sensorycznej (a potem kontynuowanie zaleconych ćwiczeń); zajmują się tym poradnie psychologiczno- pedagogiczne oraz inne ośrodki wspierania wczesnego rozwoju. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna