Czy da się rozpoznać ADHD u 8-latka?

witam bardzo serdecznie.Jestem na forum nowa i nie weim od czego zaczac.Poprostu potrzebuje fachowej rady.Chodzi o to ze mam syna ktory ma 8 lat i od zawsze byl ruchliwym i niecierpliwym dzieckiem.ale teraz z roku na rok zmienia sie diametralnie ma bardzo duze problemy w szkole to znaczy:nadmierna ruchliwosc,gadatliwosc,zwracanie na siebie uwagi,przeszkadzanie dziecia w naudze,chodzenie po klasie itp.i gdy pytam sie go dlaczego tak sie zachowuje to mowi ze cos w glowie karze.Czy to jest adhd?

Na podstawie przekazanych przez Panią informacji nie możemy tego stwierdzić, ani też wykluczyć. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pani z synem do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub psychiatry dziecięcego. Warto nie zwlekać, aby problemy syna nie rozrastały się nadmiernie i aby szybko mogła Pani podjąc odpowiednie kroki ku temu, by pomóc mu lepiej funkcjońować w nowym śrosowisku, jakim jest szkoła.