ADHD i zaburzenia opozycyjno-buntownicze

Dziecko diagnozowane w szpitalu psychiatrycznym. Stwierdzono zaburzenia koncentracji i uwagi (ADHD) i zachowania opozycyjno-buntownicze. Czy rodzic może prosić specjalistę psychiatrę o wydanie zaświadczenia do nauczania indywidualnego? Bardzo zaburza lekcje, zagraża bezpieczeństwu swojemu i innych osób wokół, przejawia zachowania niebezpieczne, całkowicie odmawia pracy na lekcji.

Witam

Psychiatra stawia diagnozę ale nie wydaje wskazań dotyczących trybu nauczania dziecka. W tej sprawie należy udać się z posiadaną dokumentacją medyczną do lokalnej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam zespół diagnostyczny jeszcze raz zweryfikuje przystosowanie dziecka do nauki w szkole. Być może będzie konieczna diagnoza wystawiona przez pedagoga szkolnego.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Decyzję o nauczaniu indywidualnym podejmuje zespół psychologów, pedagogów z rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej dziecka w oparciu o badania psychologiczno-pedagogiczne i diagnozę lekarską.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/