Czy moje dziecko może być upośledzone?

Witam Jestem mamą prawie 4 letniego chłopca. Od roku mamy diagnozę autyzmu, ostatnio podejrzenie ADHD. Psychiatra stwierdził również, że podejrzewa u młodego uposledzenie umysłowe. Zaczęłam doszukiwać się w nim tego i coś, co wcześniej było dla mnie objawem autyzmu teraz zaczyna być uposledzenie. Jakie są faktycznie objawy upodledzenia umysłowego u takiego brzdąca?

Szanowna Pani.

Aby u dziecka stwierdzić upośledzenie umysłowe, konieczne jest badanie psychologiczno-pedagogiczne przeprowadzane przez psychologa i pedagoga. Takiemu badaniu możecie się poddać w swojej rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli chodzi o autyzm, niestety może on czasem współwystępować z upośledzeniem umysłowym.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta SI, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu

http://www.logo-ped.gda.pl