Niepokojące zachowanie 3-latka

Jestem dziadkiem chłopca , który w tej chwili ma 3 lata i 2 miesiące. Zaobserwowalismy szereg zachowań, które nas niepokoją i nie wiemy , czy to absolutnie normalne, czy też mogą to być objawy aytyzmu.

Witam. Nie pisze Pan, jakie są to zachowania, zatem nie mogę dać odpowiedzi, czy powinny niepokoić, czy też nie. Jeśli jednak macie Państwo obawy, że Wnuczek jest dzieckiem z autyzmem, to proszę zasugerować rodzicom dziecka konsultację w placówce specjalizującej się w diagnozie dzieci z autyzmem.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Witam

Zawsze gdy dzieje się coś niepokojącego warto się skonsultować.
Nie podaje Pan żadnych szczegółów odnośnie zachowania Wnuka, więc trudno cokolwiek powiedzieć na temat jego rozwoju.
Proszę udać się z chłopcem do psychologa albo do specjalistycznego ośrodka gdzie diagnozuje się dzieci z autyzmem, jeśli taki działa w Państwa miejscowości.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli coś Państwa niepokoi w rozwoju wnuka to najlepiej udać się do psychologa dziecięcego w pierwszej kolejności, który sprawdzi jaki jest poziom funkcjonowania dziecka i doradzi dalszą drogę postępowania.
Pozdrawiam AM