Problem mowy u 4,5-latka

Mój wnuk ma 4,5 roku. Mówi tylko słowa mam ne ta. Nie nie i tak jak napisałam. Był na badaniach słuchu w Kajetanach i okazało się, że ze słuchem jest wszystko ok. Co robić? W sumie jest to mądre i samodzielne dziecko Od jakiegoś czasu stał się trochę agresywny. martwię się. Babcia Ania

Witam. 2 letnie dziecko powinno już wypowiadać około 300 słów i budować proste zdania. Pani Wnuk ma 4,5 roku i mówi pojedyncze słowa. To ogromne opóźnienie rozwoju mowy. Proszę niezwłocznie udać się na konsultację do neurologa oraz logopedy specjalisty neurologopedy. Potrzebna będzie intensywna terapia neurologopedyczna.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Witam

Pani Wnuczek ma bardzo opóźniony rozwój mowy. Koniecznie proszę się zgłosić do logopedy lub neurologopedy, który postawi diagnozę i zaleci terapię.
Nie należy zwlekać ponieważ chłopiec już dawno powinien mówić. Brak komunikacji wpłynie negatywnie na jego rozwój nawet, gdy nie ma innych zaburzeń.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl