Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźniony rozwój mowy u 7-letniego dziecka

Moja 7latka bardzo mało mówi (opóźniony rozwój mowy i badania w kierunku autyzmu).do tej pory starala się cos powiedzieć albo po swojemu opowiadala co robila i co chce.Lecz od 2tygodni ja ja o cos pytam np."jak bylo w szkole?" A ona po mnie powtarza to samo.i tak caly czas ja cos do niej mowie a ona to powtarza.czemu to u niej teraz nastąpiło,skoro wcześniej tak nie było!
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam

U Pani córki mogły pojawić się echolalie czyli powtarzanie pewnych wcześniej zaslyszanych zwrotów ale niekoniecznie adekwatnie do sytuacji.
Aby uniknąć takich jak i innych niepożądanych zachowań córka powinna być pod stałą opieką psychologa i logopedy, którzy będą wspierać jej rozwój.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0

Witam. Jeśli 7 letnie dziecko bardzo mało mówi, zaś teraz nawet nastąpił regres w rozwoju mowy - konieczna jest konsultacja u lekarza neurologa celem znalezienia przyczyn tego zaburzenia rozwoju mowy. Ważne jest także to, aby Córka została zdiagnozowana w ośrodku specjalizującym się w diagnozie autyzmu. I niezbędna jest także intensywna terapia neurologopedyczna.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy