Niewielki zasób słów u 2,5-latki

Witam. Niepokoi mnie fakt, że moja 2,5 letnia córka bardzo nie wiele mówi (tylko mama, tata, baba). Dzieci w jej wieku i młodsze, które spotykamy na placu mówią znacznie więcej. Córka jest bardzo mądra i wszystko co do niej mówimy rozumie. Sama jeśli coś chce pokazuje nam to gestami.

Witam

U Pani córki występuje opóźniony rozwój mowy.
Warto udać się do logopedy, który oceni rozwój psycho-społeczny dziecka oraz podpowie jak wspierać rozwój mowy.
Proszę jak najwięcej rozmawiać z córką, wspólnie czytać książeczki, bawić się w zabawy typu dom, kamienie zwierzątek itp. Polecam również zapoznać się z metodą krakowska prof. Jagody Cieszynskiej, która bardzo efektywnie wspiera rozwoju mowy.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Radziłbym udać się z Córeczką na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl

Myślę,że warto udać się do logopedy i psychologa, po zbadaniu córci będzie można ustalić jakie są problemy z mową i na tej podstawie wdrożyć terapię.