Skąd tak duża wada wzroku u dzieci?

Witam, moje bliźniaki maja stwierdzoną wadę wzroku: nadwzroczność 9 oraz astygmatyzm -3, do tego mały zez ukryty. Na początku (aby się przyzwyczaili) dostali okulary 3 a teraz noszą 5. Moje pytanie brzmi skąd tak duża wada wzroku i jaka jest szansa na zmniejszenie się wady? (Nikt w rodzinie nie ma wady wzroku) Czy istnieje jakaś forma operacji czy laserowej korekty? Dzieci urodziły się w 36 tyg. przez cesarskie cięcie. Obecnie maja prawie 4 lata i mają opóźniony rozwój mowy, bardzo mało mówią, komunikują się w „swoim” języku. Proszę o poradę.

Witam.typowo wczesniaki mają plusową wadę wzroku.jest to wada wrodzona,nie jest odziedziczona.Dzieci z nawet dużą korektą nadwzrocznisci rozwijają sie prawidłowo,nawet przy wadach przekraczającech +10.0.kochają swoje okulary,nawet w nich śpią.Zez nie gra roli,przy takiej nadwzrocznosci dxieci w okularach nie zezują,a okulary bedą używać stale.moze byc inny problem u Pani bliźniąt,związany z wcześniactwem.operacje laserowe po 21 roku życia u wybranych pacjentów..pozdrawiam serdecznie