Jak dalej postępować gdy lekarz nie potwierdza choroby?

Mam problem z przedszkolem i psychologiem. Przedszkolny "zespół" stwierdził iż dziecko ma autyzm. Mieliśmy wcześniej WWR na opóźniony rozwój mowy. Dziecko w wieku 5 lat już mówi, liczy, bawi się i śpiewa jak każdy inny rówieśnik. Czasem broi, zazwyczaj uśmiechnięty i chętny do pracy, nieco nieufny, nic nadzwyczajnego. Problem zaczął się w zeszłym roku, kiedy dziecko jeszcze nie mówiło. Przedszkole zaczęło wymuszać uzyskanie papieru na autyzm. Przeprowadziliśmy przez ten rok masę badań, publicznych w poradni i prywatnych. Psychiatra posiadając wszystkie badania i prowadząć kilka bespośrednich obserwacji wydał opinię negatywną. Brak podstaw do stwierdzenia spektrum. Niestety dla przedszkolnej pani psycholog to zbyt mało, wcześniej osoba z jej polecenia wykonała test na inteligencję, gdzie stwierdzono upośledzienie intelektualne w stopniu umiarkowanym.. u dziecka które jest samodzielne, zaczyna czytać, śpiewa, liczy... psychiatra to podważył. Nie mam już siły, straciliśmy rok nerwów, czujemy się szykanowani. Gdzie można takie coś zgłosić? Kuratorium na pewno pójdzie w ruch. Czy psychologowie są bezkarni i nie respektują opinii lekarskich?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Można iść z dzieckiem do jakiegokolwiek psychologa dziecięcego i wykonać dokładne badanie, które potwierdzi albo zaprzeczy występowaniu niepełnosprawności intelektualnej.