Dlaczego dziecko ma otwartą buzię?

Dzien dobry. 3 letni syn od ponad roku ma ciągle otwarta buzię, opóźniony rozwój mowy i częste infekcje które skutkowały niedosłuchem. Laryngolog stwierdził przerośnięty trzeci migdal. Został usunięty dwa miesiące temu. Niestety już po miesiącu synek był chory i ponad 3 tygodnie miał katar który skończył się zapaleniem ucha. Nadal ma ciągle otwarta buzię i nie wyraźnie mówi. Kolejna wizyta u laryngologa który stwierdził że może warto usunąć też migdały podniebienne. Co może być powodem tych dolegliwości?
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Szkoda ze tak daleko mieszkasz. Migdałki same się zmniejszą jak dziecko przestanie chorować. Zabierz Go więc z przeszkola lub żłobka na rok. Nie usuwamy migdałków podniebiennych w tym wieku tylko je zmniejszamy. Trzeba sprawdzić endoskopem czy 3 migdał został dokładnie usunięty.