Co robić z tym chrząkaniem u dziecka?

Moj 4 letni syn od ok 2 tyg. zaczął chrząkać, cały dzien praktycznie nieprzerwalnie. Jest zdrowy, nie ma kataru, na nic się nie skarży. Jednak ma przerośnięty migdał gardłowy i migdałki podniebienne, czy to może być powód? Nigdy wcześniej nic takiego u niego mie występowało.

Przerost trzeciego migdałka i migdałków podniebiennych determinuje oddychanie przez usta. Nos jest przeznaczony tylko do fizjologicznego oddychania. Usuń mu trzeci migdałek.