Przerośnięty migdał u 1,5-rocznego dziecka

Witam serdecznie. Mój 1,5 roczny synek ma już przerośnięty migdał, strasznie chrapie, ma problemy z oddychaniem, podobno ma alergię w nosie. Laryngolog udzielił mi info że mogę mu wyciąć migdał ale po 2 roku życia, bo odrośnie. Czy uważa Pan tak samo? czy jednak mogę szybciej wyciąć?

Nie wiem, muszę go zbadać sam. trzeba dokładnie w torze wizyjnym, kamerą ocenić nos i jamę nosowo gardłową pod kątem ewentualnie innych przyczyn niedrożności nosa w tym wieku. Guzy,przepukliny, wrodzona niedrożność nozdrzy tylnych itd...udaj się do najbliższej Kliniki Laryngologii dziecięcej. Nie ma określonego wieku dla usuwania trzeciego migdałka. Migdałek trzeci odrasta mimo jego usunięcia tylko z powodu niedokładności zabiegu.