Czy po szczepionce na świnkę, odrę i różyczkę dziecko może zachorować na autyzm ?

Witam ! moje pytanie brzmi- czy po szczepionce na świnkę odrę i różyczkę dziecko może zachorować na autyzm ? mam podstawy aby tak myślec ponieważ dziecko po takiej szczepionce zaczeło sie wybudzać w nocy ma zaburzenia bodźców sensorycznych których wcześniej przed tą szczepionką nie miało

Witam. Samo szczepienie nie wywołuje autyzmu, natomiast może zadziałać jak iskra zapalająca lont i doprowadziłć do nasilenia się objawów wskazujących na autyzm.
Jeżeli zauważyła Pani u dziecka jakieś objawy zaburzeń przetwarzania sensorycznego, proszę zgłosić się do placówki specjalizującej się w diagnozie i terapii zaburzeń SI.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Witam

Szczepionka nie wywołuje autyzmu. Jeśli jednak dziecko ma pewną skłonność zapisaną w genach, aby pojawiły się objawy musi zadziałać czynnik wyzwalający. Tym czynnikiem może być szczepionka.
Samo wybudzanie w nocy i zaburzenia sensoryczne to zbyt mało objawów do stwierdzenia autyzmu.
Proszę skontaktować się z pediatrą prowadzącym dziecko i powiedzieć mu o swoich obawach.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl