Brak apetytu u 9-latka

Mój 9 syn je od urodzenia wybiórczo bardzo do 6 lat był szczupły potem podwoił wagę badania ma dobre tarczycowe też .nie umie jednak psychicznie zjeść niektórych pokarmów, brzydzi go jedzenie najbardziej smakuje mu chleb.szukam pomocy ale narazie bezkutecznie.jest zapachowcem.autyzm też wykluczony.jest mądrym dzieckiem, ma kolegów problem z jedzeniem był od zawsze.proszę o pomoc jestem już bezradna

Witam

Wybiórcze jedzenie jest jednym z objawów autyzmu ale nie jest wystarczającym problemem, aby stwierdzić występowanie tego zaburzenia. Jeśli funkcjonowanie społeczne oraz poziom rozwoju Syna nie budzi wątpliwości to zapewne nie ma autyzmu.
Zaburzenia odżywania mają tutaj prawdopodobnie podłoże psychiczne.
Konieczna jest konsultacja psychiatry oraz psychologa dziecięcego.
Czy niechęć do jedzenia zawsze miała jaką samą intensywność czy pogłębiła się w którymś momencie życia dziecka?
Proszę szukać pomocy, dobry specjalista odnajdzie przyczynę.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Może być to związane z zaburzeniami sfery smaku. Warto skonsultować się z terapeutą integracji sensorycznej.
Pozdrawiam AM