Brak uczucia sytości u 2-letniego dziecka

moj syn(2 lata)ciagle je(nieodczuwa sytosci)ma zaburzenia SI,nierozroznia smakow potraw,potrafi zjesc plaster cytryny bez skrzywienia,przy jedzeniu niewybrzydza,zjada mieso,owoce,warzywa mimo to od urodzenia walczymy z anemia mikrocytarna,po odstawieniu zelaza poziom zelaza od razu spada(przyswajalnosc zelaza jest ok),syn ma refluks zoladkowo przelykowy,jest opozniony w rozwoju psychor.,ma opozniony rozwoj mowy,co moze dolegac dziecku czy ciagly apetyt,anemia moga swiadczyc o jakiejs chorobie?

Witam. Brak odczucia sytości, nierozróżnianie smaków to objawy wynikające z zaburzeń przetwarzania sensorycznego (zaburzeń SI). I to terapeuta SI we współpracy z logopedą powinien ustalić w jaki sposób nad tym pracować. Co do anemii, to Synek powinien być pod stałą opieką lekarską i do lekarza proszę kierować pytania o przyczyny anemii.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl