Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Słabo rozwinięta mowa, nerwowość a autyzm u 2,5-letniego dziecka

Czy to normalne ze chłopiec 2,5 roku mówi pojedyncze wyrazy?Od pół roku podejrzewam autyzm ale nikt tego nie potwierdził. Syn pokazuje palcem, zauważa nas, kontakt wzrokowy jest, dzieci lubi, polecenia raczej rozumie. Niepokoi mnie częste klaskanie w ręce jak coś zrobi dobrze, to że wybiórczo je, słaba mowa, nerwowość, autkami jeździ czasami na wysokości oczu oraz fascynacja literkami i cyferkami. Czy te objawy od razu oznaczają autyzm?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam. Dwuletnie dziecko powinno już wypowiadać około 200-300 wyrazów i budować proste zdania. Nerwowość, częste klaskanie w ręce, wybiorczość jedzenia, stymulacja autami, oraz cyferkami i literkami nie muszą oznaczać autyzmu, ale zaburzenia SI (zaburzenia przetwarzania sensorycznego) tym bardziej, że kontakt wzrokowy dziecko ma dobry, wskazuje palcem oraz zauważa rodziców. Radziłabym pod kątem ew. zaburzeń SI zdiagnozować Synka. Wskazana jest też konsultacja neurologopedyczna.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Najlepiej skontaktować sie z psychologiem dziecięcym i wykonać badanie funkcjonalne. Po obserwacji i badaniu będzie można się odnieść do tego czy faktycznie są to cechy zaburzeń całościowych.

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy