Pojedyncze słowa i nerwowość u dwulatka a autyzm

Dwulatek który mówi pojedyncze slowa i wybiórczo je, jest nerwowy czasami i niekiedy sie zapatruje, ma fiksacje może mieć autyzm?poza tym kontakt wzrokowy jest, reaguje na imie, lubi dzieci najbardziej starsze, usmiecha sie i zaczepia, pokazuje palcem, nasladuje 6 zwierzat, w wiekszosci rozumie polecenia. problemow ze snem nie ma. psycholog dzieciecy nic nie zauwazyl. badania wykazaly podwyzszony cholesterol i aspat. zapisana mam wizyte u neurologa. prosze o porade

Psychologia

Droga Pani tak opisać można byłoby każdego dwulatka, dzieci w tym wieku takie są nerwowe, próbują przejmować kontrolę nad otoczeniem i uczą się dopiero mówić dlatego często posługują się pojedynczymi słowami.
Może Pani jeszcze przepadać dziecko na obecność pasożytów ponieważ tego rodzaju infekcję czasem powodują u dzieci zmiany zachowania.

Witam, proszę poczekać na diagnozę neurologiczną, skonsultowac się z logopedą, ponieważ dwuletnie dziecko powinno mówić ponad 200 słów. Jezeli ma Pani możliwość to proszę skorzystać z kompleksowej diagnozy i terapii w Poradni szkolno-pedagogicznej. Zazwyczaj dzieci umawiane są do pedagoga, psychologa i logopedy. Specjaliści konsultują się i kieruja np. na wczesne wspomaganie rozwoju tzw.WWR
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Witam. Pisze Pani, że kontakt z Synkiem jest dobry, uśmiecha się i zaczepia, reaguje na imię, nie ma kłopotów z kontaktem wzrokowym, pokazuje paluszkiem, potrafi naśladować - to wszystko wykluczałoby autyzm. Niepokoi natomiast opóźniony rozwój mowy - chłopiec mówi pojedyncze słowa, natomiast jak podają badania naukowe, dwuletnie dziecko powinno wypowiadać około 300 słów i tworzyć proste zdania. Niepokojąca jest również wybiórczość jedzenia, która być może wynika z nadwrażliwości oralnej (czyli buzi). Zastanawiające jest także to, że pisze Pani iż Synek "w większości" rozumie polecenia, a nie wszystkie. Zalecałabym konsultację u logopedy wczesnej interwencji lub neurologopedy, jak również koniecznie wizytę u neurologa (trzeba wyjaśnić przyczynę fiksacji oraz "zapatrywania się").
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Czy dziecko ma autyzm czy nie trudno powiedzieć. Faktem jest, że zaburzona mowa w wieku dwóch lat wymaga pomocy. Proszę skontaktować soę z psychologiem dziecięcym oraz logopedą. Terapia zapewne będzie konieczna.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu