Czy powinnam się martwić, ze 2,5-letnie dziecko nie mówi?

Witam serdecznie mam 2,5 letniego synka który mało mówi ok 10 słów choć wszystko rozumie co do niego się mówi i naśladuje odgłosy zwierząt itp. Czy powinnam się martwić ze nie mówi

Witam, proszę skonsultować się z logopedą np. w Poradni szkolno-pedagogicznej, gdzie synek zostanie otoczony wielospecjalistyczną pomocą. Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Witam. 2 letnie dziecko (jak podają źródła naukowe) powinno już wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani 2,5 letni Synek wypowiada zaledwie 10 słów, oraz naśladuje odgłosy zwierząt. Radziłabym skonsultować się z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/